kedd, május 22, 2012
   
Text Size
Bejelentkezés

WEB REFERENCIÁK

This page require Adobe Flash 9.0 (or higher) plug in.

                                                                 

CÍMLAP      MAGUNKRÓL      KAPCSOLAT       KEDVEZMÉNYEINK      LINKEK        LYONESS TANÁCSADÁS     ŰRLAPOK      FÓRUM        BELÉPÉS         LETÖLTÉS

Az ügyeskedők cégalapítását nem támogatjuk!

Hiába tiltottak el a cégvezetéstől tavaly óta 140 menedzsert, az érintettek más cégeket vígan vezetnek. A gazdasági társaságokról szóló törvény (gt) tavalyi szigorítása ezek szerint megoldhatatlan helyzet elé állította a cégbíróságokat, így az adósságszédelgők tovább garázdálkodnak.


Tavaly óta 5 évre eltiltják a cégvezetéstől azt a menedzsert, aki, bár felelősségét a ki nem elégített követelésekért a bíróság egy cég felszámolása során megállapítja, helytállási kötelezettségéből fakadó fizetési kötelezettségeit nem teljesíti. A törvénymódosítás ezzel egy időben kettőről három évre emelte az eltiltást azok esetében, akik megszűnéssel törölt cégben töltöttek be vezető pozíciót a megszűnés előtti évben. Azóta 140 emberrel szemben mondták ki az eltiltást Magyarországon: ők elvileg nem lehetnek vezető tisztségviselői más cégeknek.

Ehhez képest az Opten céginformációs szolgáltató kapcsolati hálóiban a 140 eltiltott közül több olyan személyt találni, aki az eltiltás ellenére jelenleg is több másik gazdasági társaság vezető tisztségviselője. A tilalmi listán szereplő legtöbb személy az elmúlt években és jelenleg is több cégben vállalt vagy vállal vezető szerepet, sőt közülük nem egy - mit sem törődve a szankcióval - az eltiltás után néhány héttel lépett szolgálatba menedzserként valamelyik újonnan alapított cégben.

"Magyarországon - a közel egymillió vállalkozás hazájában - az utóbbi években sajnos állandó figyelmet kell fordítani az ügyeskedő vállalkozókra. A hazai és nemzetközi cégek sűrűjében napok alatt köddé válnak a vétkesek, adósságok tömegét maguk után hagyva" - mondja Csorbai Hajnalka, az Opten stratégiai igazgatója. Az adósságszédelgők ügyesen lavíroznak: cégük székhelyét, nevét változtatva napok alatt új cégjegyzékszámmal jelennek meg, vagy cégüket ismeretlen embereknek adják el. Az így kialakult "csaláspiramis" tetejéről egyszerűen továbbállnak, és hetekkel vagy akár napokkal később egy újabb vállalkozás élén tűnnek fel, amely később ismét fizetésképtelenné és megtalálhatatlanná válik. A vezetők és tulajdonosok mozgása a céginformációs rendszerek használata nélkül gyakorlatilag követhetetlen.

Tavaly ősszel sokat fogadkozott az akkori kabinet, hogy ennek a bújócskának a gazdasági társaságokról szóló törvény szigorításával állja útját. A szigorítás megtörtént, de a jelek szerint az állam nem tud érvényt szerezni neki. "Bár 3 hónappal a módosítás hatályba lépése után még csak 15 személy nevét tartalmazta az eltiltottak listája, úgy tűnt, végre van egy visszatartó eszköz a cégbíróság kezében" - mondja az Opten stratégiai igazgatója, aki a nyilvánosság előtt többször is vállalta már, hogy nem könnyíteni, hanem szigorítani kellene a vállalkozások alapításának feltételeit.

Az Opten egy évvel a szigorítás hatályba lépése után vizsgálta meg ismét az eltiltottakat, s ekkor derült ki, hogy a törvény lényegében betarthatatlan. "Kifejezetten károsan hat a magyar gazdaságra, ha olyan jogszabályokat hoznak, amelyeknek a betartatására nincs felkészülve az állam. Természetesen a piac - s benne a hitelintézetek és a nagyvállalati kockázatkezelők - igényli a megoldást ezekre az esetekre is, így az állami szabályozás hiányzó elemeit céginformációs szolgáltatóként mi pótoljuk tapasztalatunkkal, szakértelmünkkel, informatikai hátterünkkel" - fogalmaz Csorbai Hajnalka.

 

forrás: pénzcentrum                       

CALL CENTER - 1/422-0753

My Status

CÉGMENTŐ

 

Válságban a cége?

Nem bír a hatóságokkal?

Szeretné átvizsgáltatni cégét?

Nem ért egyeta határozat

ban szereplő bírsággal?

Segítünk. 

Írja le röviden problémáját és keressük.

ÜZENETKÜLDÉS 

 

 

English French German Italian Russian Spanish

KLIKK IDE ROVATUNK

Facebook

Cikkek

Article Like
Cégalapítás 0 forint összköltségért
Cégeladás
Azonnali cégalapítás
Az ügyvezetés mögöttes felelőssége
A cégvezetők is megjárhatják, ha nincs beszámoló
2011 Az új adócsomag fő pillérei:
Total: 0

Webes kereső

Egyéni keresés

Rólunk írták

I.W. Kft.

Szeretném kiemelni a cég precíz, pontos és gyors tájékoztatását és az ügyintézés gördülékenységét, hiszen itt tényleg könnyedén és gyorsan megy minden, ami a cégalapításhoz szükséges. Nagyon sok terhet vettek le a vállamról, így én valóban az üzletemre tudtam koncentrálni. Hálás vagyok az "emberi" hangnemért, amely manapság nagyon ritka, főképpen ezen a területen. Én magam biztosan ajánlani fogom a céget, ismeretségi körben.

Pethő-Zimmermann Csilla www.szallodaguru.hu
 
Üzleti Partner Kft.

Nagyon büszke vagyok rá, hogy mi lehettünk a Credit Entry első olyan ügyfelei, akik igénybe vették, a Cég, ingyen cégalapítás szolgáltatását. Velük való találkozásom után, valahogy úgy voltam, mint a lény a reklámban. "Mindent elintéznek helyettem és mindezt ingyen? Hát ti tudjátok!" Aztán elindult a gépezet. Egy-két napon belül, a segítségükkel, megalakult a cég. Minden nagyon gyorsan és hibátlanul zajlott.  Ezúton is szeretném megköszönni nekik.

Kósa Julianna www.rugalmashitel.hu
 
Digiwalker Kft.

Ingyen cégalapítás a piacon egyedülálló csomaggal. Gyors, korrekt ügyintézés. Apróbetű nélküli. Mindenkinek csak ajánlani tudom.

Petráki Adrián www.digiwalker.hu

 

 

Statisztika

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterMa526
mod_vvisit_counterTegnap513
mod_vvisit_counterEzen a héten1454
mod_vvisit_counterMúlt héten3287
mod_vvisit_counterEbben a hónapban9362
mod_vvisit_counterMúlt hónapban13433
mod_vvisit_counterÖsszesen359097

INGYEN Céget barátainak

Ajánlja ismerősének szolgáltatásainkat.

Az Ön neve

Your e-mail

Your friend's e-mail  [-] [+]

Üzenet [+]

Hírlevélre feliratkozás










Hírlevelek 2009

10.000 HUF, csak úgy

 

Márciusi akció a Credit Entry Group.-nál:

Bankköltségeit csökkentse jelentősen, úgy hogy 10.000 HUF –al ajándékozzuk meg, mert felelősen gondolkozik.

 

Teendője mindössze, hogy márciusban váltson, nyisson bankszámlát segítségünkkel.

Ajánlatunk:

-         havi díjcsomag 399 Ft

-         Banknál vezetett Bankszámlára történő elektronikus forint eseti utalási megbízás teljesítése

-         Nem a Banknál vezetett bankszámlára történő elektronikus forint eseti utalás megbízás esetén 0,10% + 200Ft/tétel

-         Internet bank szolgáltatás díjmentes

-         Ingyenes Vállalati Bankkártya

-         Szerződés kötéstől számított két évig garantált kondíciók

-         Nincs hűségidő

-         Nincs feltétele a számlanyitásnak

-         Cégkivonat költségének átvállalásával.

 

 

Bankköltségeit csökkentse jelentősen, úgy hogy 10.000 HUF –al ajándékozzuk meg, mert felelősen gondolkozik.

 

 

 

Cégünk folyamatosan szűri a banki szektor szolgáltatásait. Kisvállalati csomagban az általunk kínált bankszámla piacvezető.

 

Az ügyintézéshez vegye fel velünk a kapcsolatot és teljes körű kiszolgálást kap:

 

 

Credit Entry Group Kft.

1149 Budapest

Nagy Lajos király útja 125. III/11.

 

06-1-422-0753

ugyfelszolgalat@creditentry.hu

www.creditentry.hu

 

Elérhetőségek

Credit Entry Consult Kft. Nagy Lajos király útja 125. 1149 06/1-422-0753 Fax: 06/1-422-0754 Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. Irodánk a Nagy Lajos király útja és Szugló utca sarkán lévő irodaházban a 3. emeleten található. Bejárat a Ribizli cukrászda mellett. Kaputelefon: 9-es és csengőgomb!