kedd, február 07, 2012
   
Text Size
Bejelentkezés

WEB REFERENCIÁK

This page require Adobe Flash 9.0 (or higher) plug in.

                                                                 

CÍMLAP      MAGUNKRÓL      KAPCSOLAT       KEDVEZMÉNYEINK      LINKEK        LYONESS TANÁCSADÁS     ŰRLAPOK      FÓRUM        BELÉPÉS         LETÖLTÉS

Törékeny magyar weboldalak

A Sunbelt Software kutatócsoportja megjelentette a toplistáját a 2009 júniusa során legfertőzőbb kémprogramokról és számítógépes vírusokról.

Alig hozott átrendeződést a június a legtöbb fertőzést okozó kártevők toplistáján. Listavezető maradt az előző hónapban élre került, hitelkártyaszámokat, netbankos belépési kódokat és újabban FTP jelszavakat is összegyűjtő Trojan-Spy.Win32.Zbot. A második helyre egy régi ismerős, a magát erotikus videók lejátszásához szükséges kodekként feltüntető Trojan-Downloader.Zlob.Media-Codec került. A harmadik helyre lépett fel a Trojan.DNSChanger, míg a negyedik helyre a Javascript sebezhetőségét kihasználó károkozó, az Exploit.PDF-JS került. Ötödik a Conficker féreg lett, míg hatodik helyre a Favorit Network reklámprogram kapaszkodott fel.

A hetedikként a szintén videófájlok lejátszásához szükséges kodekeket ígérő trójai, a Trojan-Downloader.Win32.CodecPack végzett. A nyolcadik helyen azok a károkozók találhatók, amelyek közös jellemzője az autorun.inf fájlok létrehozásával történő automatikus feltelepülés a számítógépekre. A kilencedik egy ál-antivírus, a Personal Antivirus lett, míg a korábban előkelőbb pozíciókat is begyűjtő Virtumonde reklámprogram az utolsó, 10. helyre szorult vissza.


 

Új terjedési módszerek
Számos magyar kis- és középvállalat honlapját is érinti a Sunbelt Software által az utóbbi hetekben megfigyelt egyik jelenség. A cég külön szerverfarmot tart fenn, amely a világ különböző országaiban bejegyzett és üzemeltetett portálok biztonságosságát ellenőrzi, hibás kódok, sérülékenységek, fertőzések után kutatva. A Sunbelt szerint napjainkban a bűnözők elsősorban nem a nagyvállalatok honlapjait vagy a közösségi oldalakat törik fel, illetve építenek azokba káros kódokat. Ezek a weblapok nagyon is szem előtt vannak, az üzemeltetők kiemelt figyelmet fordítanak a biztonságukra, így egy-egy visszaélés percek alatt lelepleződhet. Éppen ezért a támadók azokra a tipikusan kisvállalkozások és magánszemélyek FTP-n keresztül karbantartott honlapjaira utaznak, amelyeket a tulajdonosaik jó pár hétig, esetleg hónapig nem ellenőriznek, nem frissítenek. A trükk egyszerű: jelszólopó alkalmazásokkal eltulajdonítják az FTP szerverhez szükséges belépési adatokat, majd a honlap főoldalába csupán egyetlen sornyi, IFRAME-be illesztett káros kódot helyeznek el, amely révén a fertőzött honlap valamennyi látogató gépére általában orosz, ukrán, illetve kínai szerverekről káros alkalmazásokat tölt le. A károkozók telepítéséhez sokszor a felhasználó beleegyezése sem szükséges: a régebbi böngészők számos hibája révén felhasználói közreműködés nélkül is lehetővé válhat a betolakodó alkalmazás telepítése.

"A hekkerek a hasonló támadásokkal az emberek bizalmát használják ki, hiszen amíg egy ismeretlen, például felnőtt tartalmú oldal esetében a szörfölők már sokkal bizalmatlanabbak, addig kedvenc edzőtermük, vagy éppen könyvelőjük honlapját felkeresve könnyebben elsikkadnak egy-egy telepítési hozzájárulás felett, hiszen nem is feltételezik, hogy egy kisvállalat megszokott kinézetű honlapja is fertőzött lehet." - mondta Bódis Ákos a Sunbelt Software magyarországi képviseletének vezetője. A fertőzött honlapok révén ál-antivírusok, jelszófigyelő alkalmazások, trójaiak töltődnek le a gyanútlan felhasználók gépére, amelyek hamis programok megvásárlására buzdítanak, kéretlen reklámokat jelenítenek meg vagy zombi-hálózat részévé teszik a felhasználó hardvererőforrásait. A Sunbelt szerint a jövőben sem fognak ritkulni a hasonló támadások, ezért a hatékony kémprogramok elleni védelem napról napra fontosabb lesz.

A legtöbb fertőzést okozó számítógépes kártevők 2009 júniusában:
1. Trojan-Spy.Win32.Zbot
2. Trojan-Downloader.Zlob.Media-Codec
3. Trojan.DNSChanger
4. Exploit.PDF-JS
5. Conficker
6. Favorit Network
7. Trojan-Downloader.Win32.CodecPack
8. Autorun.inf
9. Personal Antivirus
10. Virtumonde

 Forrás: Biztonságportál

CALL CENTER - 1/422-0753

My Status

CÉGMENTŐ

 

Válságban a cége?

Nem bír a hatóságokkal?

Szeretné átvizsgáltatni cégét?

Nem ért egyeta határozat

ban szereplő bírsággal?

Segítünk. 

Írja le röviden problémáját és keressük.

ÜZENETKÜLDÉS 

 

 

English French German Italian Russian Spanish

KLIKK IDE ROVATUNK

Webes kereső

Egyéni keresés

Cikkek

Article Like
Cégalapítás 0 forint összköltségért
Cégeladás
Azonnali cégalapítás
Az ügyvezetés mögöttes felelőssége
A cégvezetők is megjárhatják, ha nincs beszámoló
2011 Az új adócsomag fő pillérei:
Total: 0

Facebook

Rólunk írták

International Webmarketing Kft.

Szeretném kiemelni a cég precíz, pontos és gyors tájékoztatását és az ügyintézés gördülékenységét, hiszen itt tényleg könnyedén és gyorsan megy minden, ami a cégalapításhoz szükséges. Nagyon sok terhet vettek le a vállamról, így én valóban az üzletemre tudtam koncentrálni. Hálás vagyok az "emberi" hangnemért, amely manapság nagyon ritka, főképpen ezen a területen. Én magam biztosan ajánlani fogom a céget, ismeretségi körben.

Pethő-Zimmermann Csilla www.szallodaguru.hu
 
Üzleti Partner Kft.

Nagyon büszke vagyok rá, hogy mi lehettünk a Credit Entry első olyan ügyfelei, akik igénybe vették, a Cég, ingyen cégalapítás szolgáltatását. Velük való találkozásom után, valahogy úgy voltam, mint a lény a reklámban. "Mindent elintéznek helyettem és mindezt ingyen? Hát ti tudjátok!" Aztán elindult a gépezet. Egy-két napon belül, a segítségükkel, megalakult a cég. Minden nagyon gyorsan és hibátlanul zajlott.  Ezúton is szeretném megköszönni nekik.

Kósa Julianna www.rugalmashitel.hu
 
Digiwalker Kft.

Ingyen cégalapítás a piacon egyedülálló csomaggal. Gyors, korrekt ügyintézés. Apróbetű nélküli. Mindenkinek csak ajánlani tudom.

Petráki Adrián www.digiwalker.hu

 

 

Statisztika

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterMa419
mod_vvisit_counterTegnap744
mod_vvisit_counterEzen a héten1163
mod_vvisit_counterMúlt héten3974
mod_vvisit_counterEbben a hónapban3861
mod_vvisit_counterMúlt hónapban18762
mod_vvisit_counterÖsszesen307815

Hírlevélre feliratkozás










Hírlevelek 2009

INGYEN Céget barátainak

Ajánlja ismerősének szolgáltatásainkat.

Az Ön neve

Your e-mail

Your friend's e-mail  [-] [+]

Üzenet [+]

Elérhetőségek

Credit Entry Consult Kft. Nagy Lajos király útja 125. 1149 06/1-422-0753 Fax: 06/1-422-0754 Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. Irodánk a Nagy Lajos király útja és Szugló utca sarkán lévő irodaházban a 3. emeleten található. Bejárat a Ribizli cukrászda mellett. Kaputelefon: 9-es és csengőgomb!